Čisté prostory

Jedním ze strategických cílů společnosti Frentech Aerospace je posílení její aktivity ve vesmírném průmyslu. Toto je důvodem, proč byly vybudovány čisté prostory (Clean Room), ve kterých se aktivity spojené s vesmírným průmyslem provádějí. Čisté prostory jsou rozděleny do několika částí a jejich technické parametry jsou ve shodě s požadavky normy en ISO 14644. Ve všech částech čistého provozu je nainstalován systém pro kontinuální měření a kontrolu čistoty daného prostoru s tím, že data jsou průběžně ukládána a archivována. Práce v čistém prostoru je definována interními předpisy. K dispozici jsou tyto čisté prostory:

  • Čistý montážní prostor s čistotou podle ISO7 (10 000). V tomto prostoru se provádějí montážní práce a některé testy. Zde je umístěna termální testovací komora Angelantoni pro provádění termálních cyklických testů 
  • Kontrolní pracoviště s čistotou podle ISO7 (10 000). V tomto prostoru je umístěn 3D měřící stroj Mitutoyo. 
  • Čistý montážní prostor s čistotou podle ISO5 (100). V tomto prostoru je umístěna technologie pro finální dočištění dílů a nástrojů.

 V čistém prostoru jsou umístěny zařízení (přístroje) pro měření kontaminace, které jsou schopny měřit jak partikulární tak i molekulární čistotu na doprovodných vzorcích čistoty pro podmínky ISO5.

Na čisté prostory navazuje prostor pro předávání materiálu a komponentů a prostor pro aplikaci Molykote Z.

Čištění dílů se prování na speciální čistící lince podle interních předpisů pro tento proces.