Frentech Aerospace s.r.o.

Frentech Aerospace s.r.o. je česká společnost, která byla založena v roce 1994 s cílem stát se kvalifikovaným a konkurence schopným dodavatelem v oboru přesné mechaniky. Produkce podniku byla zpočátku určena pro obor lékařské techniky, mikroelektroniky a výrobu speciálních strojů včetně dodávek náhradních dílů.

Od roku 1997 dodává společnost pro letecký průmysl (Airbus). Na základě získaných zkušeností s produkcí pro aerospace společnost masívně investovala do moderních technologií a rychle zvyšovala své know-how v tomto oboru.

V roce 2006 byla v souvislosti s provedenou akvizicí ustanovena skupina firem Frentech Aerospace s.r.o. a Frentech Investments s.r.o., které jako dceřiné společnosti patří 100% holdingové společnosti Czech Aerospace Systems s.r.o.

V roce 2009 byl podnik rozšířen přístavbou nové výrobní haly na 2800 m2 a montážních prostor administrativních prostor 400 m2. V montážních prostorách byl vybudován čistý prostor s čistotou podle ISO7 a ISO5.

Masivními investicemi a spoluprací s významnými zákazníky, kteří vyžadují hi-tech produkty se společnost Frentech Aerospace s.r.o. vypracovala na kvalifikovaného dodavatele především pro letecký a vesmírný průmysl, mikroelektroniku, lékařskou techniku, vakuovou a přístrojovou techniku, mikrovlnné radarové a rádiové systémy jakožto i pro stavbu speciálních strojů. Společnost se také aktivně podílí na dodávkách při realizaci projektů ESO a ESA.

Společnost Frentech Aerospace s.r.o. je exportérem (96% obratu) především do zemí EU.

Společnost Frentech Aerospace s.r.o. je členem Svazu průmyslu a dopravy ČR a členem České vesmírné aliance.

Společnost Frentech Aerospace je členem České Vesmírné Aliance a dále je člene Svazu průmyslu a dopravy České republiky.